Doğada Hayatta Kalma – Yiyecek Bulma


Şehirlerde büyüyüp, marketlerden alışveriş yapa yapa kaybettiğimiz bir yeteneğimiz daha.. Doğada yiyecek bulmak..
Genel olarak bir insanın susuz yaşama süresi 3-4 gün iken, aç kalma süresi 30-40 güne çıkabilir. Bu konuda dünya rekoru 48 gündür. Tabi bu süreler sarfedilen efora bağlıdır. Hareketsiz sırt üstü yatar durumda olmanızla, ciddi efor sarfettiğiniz bir faaliyet içinde olmanız aynı şey değildir. 2. durumda ölüm çok daha kısa sürede gelir.

Öncelikle nereye ulaşmak istediğinizi, şu anda nerede olduğunuzu, önünüzde ne gibi engellerin olduğunu düşünün. Daha sonra acıkma ve susama hissi baş gösterdiğinde sakın ola büyük hayvanların peşinden koşmaya kalkmayın. Sizi yoracak ve bitkin bir vaziyette belki de yakaladığımız hayvanı yiyemeden yaşama son vermemize neden olabilir. Onun için yılan, balık, çekirge ve kurbağa gibi ufak hayvanlar ile karnınızı doyurmaya bakın, çünkü insanoğlu 7 gün açlıktan sonra düşünme duyusunda kaybeder ve mantıklı düşünme kavramı azalır. Karın doyurma ve su ihtiyacını karşılama işi göller ve derelerden karşılayabilirsiniz. Unutmayın ki doğa dere ve göller ile çok zengindir. Akarsuların akış yönünü takip ettiğimiz sürece sizi bir yerleşim alanına götürecektir.

ETLER:

Doğada yaşayan hayvanlardan sadece böcekler yenmez bunun haricindeki bütün hayvanlar yenilebilir. Etler tütsüleyerek veya kurutularak daha uzun süre bozulmadan muhafaza edebilirsiniz, vahşi hayvan saldırısı içinde ateş caydırıcı bir unsurdur.

YILANLAR:

Kafa ve kuyruk kısımlarından birer karış kesildikten sonra kalan kısım derisi yüzülerek diğer etler gibi pişirilerek yenilir.

KABLUMBAĞA:

Kaplumbağaların kafası ön kolu ile arka ayağının birisi kesilir. Kesilmeyen arka ayağından yüksek bir yere asılarak iki saat kadar içerisindeki kanın süzülmesi beklenir. Kan süzüldükten sonra kabuğuyla birlikte ateşe gömülür bir saat kadar kaldıktan sonra kabukları kırılarak pişen et yenir.

MANTARLAR:

Genellikle pastel renkli üzerinde toz tabası bulunan ince saplı mantarlar zehirlidir. Bunların yerine sapı kalın, hoş kokulu, mat renkli ve içerisinde kurt yaşayan mantarlar güvenle yenilebilir.

BİTKİLER:

Bilinen bitkiler yenilmelidir. Eğer bitkinin zehirli olup olmadığı bilinmiyorsa: üzerinde ayva tüyleri olmayan, kökünde yumru meyveleri bulunmayan, ince yaprakları olmayan, yaprakları kopartıldığında sütü çıkmayan bitkiler yenilmelidir. Bu bitkiler yenilirken önce vücudumuzun yumuşak derili bir bölgesine sürülmeli eğer kaşıntı ve kızarıklık yoksa dudaklara sürülmeli bir miktar beklenmeli yine tepki yoksa bir miktar ağızda çiğnemeli yine olumsuz bir tepki yoksa, az miktarda bitki yutulmalı eğer midede bir rahatsızlık yaratmazsa biraz daha bekledikten sonra bitki yenilmelidir.

Doğada Hayatta Kalma – Yiyecek Bulma - Av Tüfekleri ve En Uygun Av Tüfeği Fiyatları