Gerçek Bir Avcı Alman Drahthaar Av Köpeği


Fiziksel Özellikleri
-Büyük dişlere sahiptir. Düzenli ve üst çenenin alt alt çene ile uyumlu olarak kapandığı kuvvetli bir çene yapısı vardır. 42 adet dişe sahiptirler.
-Gözler mümkün olduğu kadar koyu renktedirler ancak ne çok derin ne de çok dışa çıkık yapıda, canlı bakışlara sahip. Göz kapakları iyi pigmente olmuş ve tam kapanır.
-Omuzlar iyi gelişmiştir.
-Sırt düzgün ve kas yapısı gelişmiştir

Genel Özellikler

Deutsch Drahthaar sert-uzun tüylü bir av köpeğidir ve ilk olarak 19. yüzyılın sonlarında Griffon Korthals cinsinden türetilmişlerdir. Özellikle Hegewald (Sigismund Freiherr von Zedlitz and Neukirch)’ın iddialı ve faydalı bir Deutsch Drahthaar cinsi oluşturma çabaları ile üretimine başlanmıştır. Avda çalışma performanslarına ve yetiştirilme tarzına göre en iyi uzun tüylü kopek ırkları (Pudelpointer, Griffon Korthals, German Broken Coated Pointing Dog) ve Deutsch Kurzhaar kullanılarak başarılı sonuçlar alınmıştır. Dolayısı ile su performansı ile her türlü arazi şartlarındaki avlanma yetenekleri, bu sayede geliştirilmiştir. Bu özellikleri sayesinde birkaç on yıl içinde Deutsch Drahthaarlar Almanya’da ve dünyanın pek çok ülkesinde en çok aranan ve kolay eğitilen bir av köpeği olmuşlardır.
Her türlü merada,ormanda ve suda atış öncesi kuşu bulmak,atış sonrası da vurulan kuşu aport etmek amacıyla kullanılır.Soylu bir görünüme sahip, tüm vücudu saran sert ve sık tüyler, enerji dolu bir fermalı köpektir. Hareketleri güçlü,kendinden emin, uyumlu ve akıcıdır.

Sağlam, dayanıklı kendini kontrol edebilen, dengeli, oyun oynamayı seven, silah sesine aşırı reaksiyon göstermeyen ve agresif olmayan bir yapısı vardır.

Drahthaarlar eskiden bodyguard köpeği olarak kullanılırdı.Eğitimi en zor olan köpek olarak bilinir ve nadir olarak drahthaarlar tehlikeli olabilirler.Serbest dolaşıp enerjisini atabileceği mekan olmalıdır ve asla uzun süre zincire bağlı tutulmamalıdır.Sahibi köpeğini ne kadar çok severse köpekte sahibini onun 3 katı kadar sever.

Drahthaar köpekler sadece sahibine bağımlıdır.Sahibinden başka kimsenin elinden yemek veya sevgi beklemezler.

Gerçek Bir Avcı Alman Drahthaar Av Köpeği - Av Tüfekleri ve En Uygun Av Tüfeği Fiyatları