Yorulmak Nedir Bilmeyen Pointer Av Köpeği


Av köpeklerinin içerisinde en popüler köpeklerden olan pointer ,çalışkan, dayanıklı ve itaatkar olması ile avcılar arasında çokça tercih edilir.

En güvenilir tahminlere göre 2 yüzyıl kadar önce İtalyan Pointeri, Tilki Tazısı, Bloodhound, Greyhound, Newfoundland, Setter ve Bulldog cinsi köpeklerin çiftleştirilmesiyle geliştirildi. Bu, inanılmaz bir karışımdır ama çok iyi sonuç verdiği kesindir. Modern pointer, seksen yıldır varlığını sürdürmektedir.

Oldukça enerjik yapıda, kuvvetli bir köpek türüdür.Sadıktırlar.Çocuklara karşı sabırlı olmayı kendilerine görev haline getirmişlerdir.Zekiler ve oldukça hijyene dikkat ederler.Çekingen olmaları nedeniyle yavruyken sosyalleştirilmesi gerekir.Yabancı kişilere karşı oldukça mesafelidir ve bazen inatçılıkları vardır.Bazı seslere havlarlar fakat bekçilik yapabilecek bir köpek değildir.Evde beslemek konusunda ise şu bilgiyi verebilir.Evde oldukça sakindir pek beslenmesi tavsiye edilmez.Çok bağımsız köpeklerdendir çoğunlukla diğer köpeklerle araları iyidir.Diğer hayvanlara karşıda aynı şekildedir.

avın varlığını sezdiği zamanki duruşunu betimler. Heykelsi, hareketsiz duruşu daima gösterişlidir. Yorulmak bilmez. İtaatkardır. Koku alma duyusu olağanüstüdür. Çulluk, bıldırcın ya da sülün avına gayet iyi uyum sağlar. Bununla birlikte her türlü avda kullanılabilir.

Ortalama ömürleri 12 – 15 yıl olan pointerler erkeklerde 34 kilo ve 71 cm boya , dişilerde ise 29 kilo ve 66 cm boya kadar çıkabilirler.

Yorulmak Nedir Bilmeyen Pointer Av Köpeği - Av Tüfekleri ve En Uygun Av Tüfeği Fiyatları